Cyklistické legíny
Najpredávanejšie
Značky
Farba
Strih
Veľkosť
Cyklo legíny, kúsok ktorý si získal popularitu vďaka celebritám
Cyklistické legíny boli ešte donedávna výlučne športovým kúskom. No dnes si ich dievčatá obliekajú aj na denné nosenie. Viete prečo?
Pred pár rokmi boli cyklistické legíny výsadou výlučne športovcov. No tušíte, že tieto legíny sú s nami už pár desaťročí? Áno, nosia ich nielen profesionálni cyklisti, ale mohli ste ich vidieť aj na móde z 80-tych rokov, kedy sa nosili na aerobic v rôznych divokých farebných kombináciách a vzoroch. Dnes sa našťastie nosia väčšinou v jednej farbe a bez vzorov. Teda pokiaľ sa nebavíme o cyklistickom drese. Ten pozostáva z priliehavého trička a práve z cyklistických legín.
#ShowMore#
Viete čo charakterizuje cyklistické legíny?
Ich dĺžka nad kolená! Nesmú byť príliš krátke, to už sa bavíme skôr o šortkách alebo krátkych legínach, ale ani príliš dlhé. Ich dĺžka končí tesne nad kolenami alebo zakrýva väčšiu časť stehna. A viete prečo práve táto dĺžka? Nuž aby sa v nich cyklistom pohodlne bicyklovalo, ale zároveň aby ich stehná boli chránené pred slnečným žiarením. Každého cyklistu spoznáte práve podľa opálenia, ktoré sa končí niekde nad kolenami ☺.
Prečo sa cyklistické legíny stali tak populárne?
Pred pár rokmi ich americké celebrity začali nosiť aj na bežný deň, ba čo viac, kombinovať ich s opätkami a elegantnými kúskami. Mladé ženy po celom svete ich začali kopírovať.
IN:
- Cyklistické legíny v športovom outfite, s oversize tričkom, mikinou, s teniskami aj na bežné nosenie.
- Cyklistické legíny na šport so športovým tričkom alebo tielkom sú klasikou, ktorá je navyše aj praktická v tomto horúcom počasí.
OUT:
Cyklistické legíny na bežné nosenie ak máte kilá navyše. Poukážu totiž na všetky nedostatky postavy.
- Cyklistické legíny s opätkami už nie sú trendom. A už vôbec nie so žabkami, sandálmi alebo balerínkami.
Cyklistické legíny, ako ich NEnosiť?
Cyklistické legíny už dávno nie sú len výsadou cyklistov, obliekame si ich s obľubou aj my. Poznáte však pravidlá ich nosenia?
Ako už vieme, cyklistické legíny by sa mali končiť niekde v druhej polovici stehna. Nemali by byť príliš krátke, ani príliš dlhé, respektíve prelínať sa s kolenom. Vtedy to opticky skracuje a zväčšuje stehná. Dnes sa naučíme ako si vybrať tie ideálne.
Ako by mali vyzerať ideálne cyklistické legíny?
Pravidlo číslo jedna: mali by žene sedieť ako uliate, to znamená nie väčšie, a už vôbec nie menšie číslo. Nie je nič nevkusnejšie, ako tuk „vylievajúci sa“ spod legín v okolí stehien. A keď si ich kúpite menšie, garantujeme vám, že spravia aj zo štíhlych nôh naliate valce. Gravitácia nepustí, a to, čo stlačíte hore sa logicky musí niekde vytlačiť.
Pravidlo číslo dva: mali by byť bezšvové, elastické a jemne prekrývať bruško. Cyklistické legíny končiace na bedrách? Toto NIE ani v najdivokejších snoch. Skrátka by mali pôsobiť vkusne ako jednoliaty celok.
Pravidlo číslo tri: farby a divoké vzory len v prípade, že máte postavu modelky. Nosiť ich môžete aj keď máte pár kíl navyše, ale radšej v tlmených tmavších farbách.
Pravidlo číslo štyri: ruky preč od lacných a priesvitných kúskov! Priesvitné cyklistické legíny, a v nich presvitajúce nohavičky kontrastnej farby? To už môžete ísť radšej nahá. Dajte si záležať na kvalitných materiáloch.
Ani takto NIE!
V prípade, ak nejdete na Halloween prezlečená za párty Angličanku, nekombinujte cyklistické legíny s ničím lesklým, a už vôbec nie s opätkami. Táto éra je už našťastie za nami. Na bežné nosenie v ležérne ladenom outfite áno, na večer rozhodne nie. Nenoste k nim ani elegantné sandálky ani biznis kabelky ak nechcete pôsobiť smiešne. Pamätajte si- menej je viac.